Σύμβουλος Τεχνικής Υποστήριξης Εφαρμογών

1 Month ago • 2 Years +

About the job

Περιγραφή εταιρείας

Η DOTSOFT Α.Ε. είναι καινοτόμα και πρωτοπόρα εταιρεία που δραστηριοποιείται από το 2004 στον κλάδο πληροφορικής και επικοινωνιών. Διαθέτει μακρά τεχνογνωσία και εμπειρία στην ανάπτυξη και υποστήριξη σύνθετων έργων πληροφορικής και επιδεικνύει έντονη δραστηριότητα στην ελληνική περιφέρεια. Έχει ήδη ολοκληρώσει με επιτυχία πάνω από 500 έργα στον δημόσιο και ιδιωτικό τομέα, αξιοποιώντας την ιδιαίτερη τεχνογνωσία που κατέχει στην παροχή ολοκληρωμένων πληροφοριακών λύσεων.

Η DOTSOFT είναι δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρεία, αμιγώς ελληνικών συμφερόντων, με εκτεταμένη εμπειρία στην ανάπτυξη Συστημάτων Λογισμικού. Οι ενέργειες που πραγματοποιεί η εταιρεία για την υλοποίηση των έργων που αναλαμβάνει περιλαμβάνουν προσδιορισμό λειτουργικών και τεχνικών αναγκών, αξιολόγηση και επιλογή λογισμικών, διοίκηση έργων πληροφορικής για περίπλοκα, σχεδιασμό και ανάπτυξη επιχειρησιακών συστημάτων, καθώς επίσης και υλοποίηση συστημάτων διαχείρισης περιεχομένου, δεδομένων, ηλεκτρονικής εκμάθησης, εγγράφων και διαδικασιών. Στόχος της εταιρείας είναι να υποστηρίζει την μετάβαση οργανισμών και φορέων στο δημόσιο τομέα για τη μετάβασή τους στην ψηφιακή εποχή.

Περιγραφή θέσης εργασίας

Ο Σύμβουλος Τεχνικής Υποστήριξης Εφαρμογών, έχει την ευθύνη να υποστηρίζει σε πρώτο επίπεδο τους πελάτες της εταιρείας με υπηρεσίες Εφαρμογών (web & mobile applications) μέσω εισερχόμενων κλήσεων, email ή/και μέσω ticketing system, προσφέροντας επίλυση σε πρώτο επίπεδο. Σε δεύτερο επίπεδο, κι εφόσον η επίλυση δεν έχει επιτευχθεί θα υποστηρίζεται από εξειδικευμένους μηχανικούς με βαθύτερη τεχνογνωσία επί των εφαρμογών, ενώ σε τρίτο επίπεδο από τους κατασκευαστές, προμηθευτές ή/και παρόχους υποσυστημάτων, με στόχο την κλιμάκωση των ενεργειών επίλυσης.

Θα εργάζεται σε πλήρες ωράριο από τα κεντρικά γραφεία της εταιρείας και θα συνεργάζεται με τα τμήματα Τεχνολογίας, Ανάπτυξης κι Έρευνας, Επιχειρήσεων και Εμπορικής Διεύθυνσης με στόχο την βέλτιστη υποστήριξη των πελατών.

Με την ένταξη στην ομάδα μας, θα δοθεί η ευκαιρία για συνεργασία με περισσότερους από 100 επαγγελματίες στον κλάδο της Τεχνολογίας Πληροφορικής κι Επικοινωνιών. Θα εργαστεί στην υποστήριξη υλοποίησης έργων και συντήρησης εφαρμογών με σημαντικό αντίκτυπο στον τομέα του Ελληνικού Δημοσίου και τους Οργανισμούς Τοπικής Αυτοδιοίκησης.

Προσόντα

  • Πτυχίο Πληροφορικής, Τηλεπικοινωνιών, Επιστήμης Υπολογιστών ή παρεμφερές